Fotoskola

Fotografējot noteikti ir jāzina optikas pamatprincipi, kas likti fotoaparāta darbības pamatā; objektīvu tipi; tas, cik jutīgs ISO (matrica vai filma) un kādi tehniskie fotokameras uzstādījumi jāizvēlas konkrētajā situācijā; kāds apgaismojums vai apgaismošanas ierīces ir jālieto; dažādu kadru formātu priekšrocības un trūkumi. Jo labāk mācēsiet rīkoties ar savu fotoaparātu, jo vairāk uzmanības varēsiet pievērst kadra veidošanai.

Fotokurss_MG_4418Nodarbības kursos dalīsies toorētiskajā un praktiskajā daļā, analizējot attēla fotografēšanas pamatlikumus. Ar reāliem piemēriem tiks sniegtas praktiskas iemaņas iegūt nepieciešamo rezultātu. Paredzams, ka kursu apmeklētāji ne tikai uzlabos savu sniegumu, aktīvi strādājot praktiski, bet arī attīstīs spēju izvērtēt fotoattēlus, iegūs sapratni par veiksmīgiem risinājumiem un arī pieļautajām kļūdām.

1. nodarbība

Fotogrāfijas attīstības vēsture no pirmssākumiem līdz mūsdienām. Gaujienas fotogrāfa Jāņa Egles mantojums – fotokolekcija uz stikla negatīviem no Gaujienas skolu un novada vēstures muzeja. Fotokursu dalībnieku līdzšinējās pieredzes izvērtēšana un analīze.

2. nodarbība

Analogā un digitālā fotogrāfija. Fotoaparāts un gaisma, darbības principi, matrica, Mpix, kameras izvēle. Fotokameras uzbūve un tehniskās iespējas. Objektīvi: platleņķis, normālais, teleobjektīvs, fiksētie, zoom objektīvi, gaismas caurlaides spēja.

Ekspozīcija-diafragma-aperture-fotokursi3. nodarbība

ISO jūtīgums un slēdža ātrums. Gaismasjūtīgie informācijas nesēji – filma un digitālā matrice. Gaismasjūtības mērvienības. Specifisko kameras funkciju pielietojums. Cilvēka kustības notveršana, kustības uzsvēršana, ūdens fotografēšana.

Ekspozīcija-diafragma-aperture-fotokursi-14. nodarbība

Diafragma (aperture), asuma dziļums. Diafragmas un slēdža pielietojuma tehniskie un mākslinieciskie aspekti. Asuma dziļums, fokusa attālums. Sakarība – ekspozīcijas laiks, diafragma, gaisma.

Gaismas-virziens-foyo5. nodarbība. 

Gaismas avoti – dabiska gaisma. Gaismas virziens, kontrasts, fotografēšana dažādos dienas laikos, saullēkts, saulriets. Gaismas fizikālā būtība. Gaismas starojuma veidi. Mākslīgais apgaismojums. Fotografēšana telpā ar zibspuldzi, statīva izmantošana. Gaismas foto studijā, klusā daba, portrets. Pilsētas fotografēšana naktī, zibens.

foto-_Perspektiva_001-16. nodarbība

Perspektīva, kompozīcija fotogrāfijā, kompozīcijas veidošanas pamati. Horizonts, kontūra, aprise. Simetrija un asimetrija. Kā fotografēt arhitektūru un interjerus?

Smiltene-fotokursi-227. nodarbība

Forma un tonalitāte, faktūra. Virsma, reljefs, attēla lineārā jeb grafiskā kompozīcija, attēla raksts, struktūra, ritms.

Krāsa. Krāsu uztveres teorijas pamati. Krāsu kontrasti un kompozīcija. RGB un CMYK. Gaišs, tumšs, spožš, spilgts, blāvs.

8.nodarbība

Kadra uzbūve, rakurss, perspektīva. Cilvēka acs uztveres īpatnības, kuras nosaka attēla kadrējumu.

9. nodarbība

Fotogrāfijas žanri, tematika un stils. Klusā daba, ainava, pilsēta un arhitektūra, reportāža, portrets, makro, inscinējums)

10. nodarbība

Praktiska nodarbība fotografējot telpā. Klusā daba, portrets. Uzņemtā fotomaterāla analīze.

11. nodarbība

Attēlu uzglabāšana, arhivēšana, skenēšana. Digitālo attēlu izmantošanas veidi. Datorsistēmas prasības digitālo fotogrāfiju jaunradē. Attēlu digitālā pēcapstrāde. Datorprogrammas.

12. nodarbība

Fotogrāfiju apstrādes stili. Klasiskie stili un jaunākās tendences. Printētie attēli.

Apstrāde-foto13. nodarbība

Krāsu un tonālā korekcija. Fotogrāfiju tehniskā retuša. Attēla perspektīvas koriģēšana. Krāsu nomaiņa. Tonalitātes saskaņošana. Attēla defektu likvidēšana.

14. nodarbība

Kanālu (Chanel) un slāņu (Layer) radoša izmantošna. Blending effekti. Maskas. Mīkstā attēlu montāža.

Smiltene-fotokursi-2015. nodarbība

Kā un kur publicēt savus darbus? Fotomateriāla sagatavošana izstādei, internetvidei un poligrāfijai. Kas padara fotogrāfiju par profesionālu un neatkārtojamu.

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

This WordPress.com site is the bee's knees

%d bloggers like this: